Mesajı Okuyun
Old 24-02-2010, 11:10   #48
hakkaniyet_

Sayın meslektaşım,öncelikle hayırlı olsun.Kira hususu çok büyük bir avantajınız.Gider kalemlerinin birinden kurtulmuşsunuz.
Ben de büroyu açarken pek çok tereddüt yaşadım.Ne kadar ücret talep edeceğim,ya önüme gelen işle ilgili hiç bir şey bilmezsem diye...Ama THS de bu konuda kendimizi geliştirmemiz için meslektaşlarımızın tecrübelerini paylaştıkları,anılarını anlattıkları yüzlerce mesaj var.Ben bunlardan çok faydalandım.Mesela ismini hatırlayamadığım bir meslektaşımız bize danışılan hukuki sorunla ilgili ne kadar belge varsa bunları müvekkil adayından istememizi,hukukta belgesiz iş olmayacağını onlara iyice hatırlatmamız gerektiğini tavsiye etmiş.Sözleşme,ihtarname,faura... Müvekkiller genelde avukata danışmaya gidince ellerinde hukuki soruna ilişkin gereken dökümanla gitmiyor.İlk görüşme de hukuki sorunun genel çerçevesini de anlatıyorlar ve sonrası için de bir görüşme saati belirtiyorum.Ve eğer haklarını ararken gerçekten ciddi iseler de sizi arıyorlar,buluyorlar ve istediğiniz belgeleri getiriyorlar.Ben de o zamana kadar o konu ile ilgili ayrıntıları araştırıyor ve o konuya genel olarak hakim olmaya başlıyorum.
Ücret hususnda da AAÜT'ni sürekli elinizin altında hemen bulabileceğiniz şekilde tutmanızı tavsiye ederim.Ben bir de çevre baroların açıkladığı tavsiye ücret tablolarını da inceliyorum aaüt çok yetersiz ücretlerle ilgili çünkü.
Ücret sözleşmesi metni ise olmazsa olmaz olmalı.Kolay gelsin...
Saygılarımla