Mesajı Okuyun
Old 16-04-2008, 10:29   #1
eylul83

Varsayılan Boşanmada maddi tazminat

Açılmış bır boşanma davasına adli yardımdan görevlendirildim.Dava dilekçesinde 10 bın YTL manevi,10bın ytl de maddi tazminat talebınde bulunulmuş.Davacı kadın 15 yaşında iken kendi rızasıyla davalıya kaçmış.Kızın ailesi şikayet etmiş ancak sonradan vazgeçmişler ve evlilik yapılmış.Evlendıkten 1 ay sonra davalı askere gıtmiş halen daha askerde.Bırlıkte oldukları 1 aylık süre içinde anlaşamamışlar.Davalı askere gıttıkten 1 ay sonra da kız evine dönmek zorunda kalmış daha doğrusu evden atılımış.Yanı yaklaşık 2.5 ay davalı yanında kalmış.Maddı tazmınat talebının açıklaması olarak ne yazacağımı tam olarak bulamadım.Kızın evlenme nedenıyle okulunu terk etmesı gıbı nedenler gelıyo aklıma ama sizlerden de yardım almak istedım.Acaba bu olaya uygun maddı tazmınat talebı olarak başka neler yazılabılır?Bir de kızın çeyizi ve şahsi eşyaları da kendisine verilmediğinden dava dilekçesinde bu haklarını saklı tutmuş.Eşyalar içinde boşanma davası devam ederken ayrıca tespit davası açıp boşanma davasında bu karara dayanarak mı eşyaları talep etmek gerekır?Şimdiden herkese teşekkürler...