Mesajı Okuyun
Old 01-09-2008, 13:14   #306
Gülümse

Sigarayı bırakmadan bir kaç gün önce gerçekten en büyük alışkanlığım olan kahveyide bırakmıştım... O kadar ciddi kahve bağımlısıydım ki içtiğim kahve markasını devamlı yanımda taşır, başkasının yaptığı kahve ayarını beğenmez mümkünse kendi kahvemi kendim hazırlardım...

Kahve içmemden huzursuz olan aile fertlerim devamlı bana küçük kahve kupaları hediye ederlerdi, böylece daha az kahve içeceğim düşüncesindeydiler...

Sigarayı bıraktığımda tüm krizler bana "sigara içmek istiyorum" olarak değil de "kahve içmek istiyorum", "bir yudum olsa kahve", "burnumda kahve tütüyor" şeklinde gelmişti...

Bende kendime "Tamam" sigarayı bırak söz kahve içmeni serbest bırakacağım... Tam altı ay kadar kahve içmedim. Ne zaman sigarayı bıraktığımdan emin oldum, yeniden kahve içmeye başladım... Tabi kahve, sigara kadar bağımlılık yapan bir şey değil... Altı ay kadar tekrar kahve içtikten sonra... Madem sigara gibi bir alışkanlığın savaşını kazandın o zaman kahveden de uzaklaş kararını aldım...

Zaten çay içmezdim, şimdilerde değişik bitki çayları ve bol su tüketiyorum...

Peki sizin benim kahvem gibi başka tutkunuz yok mu? Sigarayı bırakıncaya kadar kendinize yasaklayacağınız. Sonra ödül olarak hayatınıza geri alacağınız bir alışkanlığınız... Mesela çay olabilir...