Mesajı Okuyun
Old 25-02-2007, 14:16   #20
Av. Şehper Ferda DEMİREL

Alıntı:
icra dosyasına yatan parayı çekmek için hiç talep açmadım. Direk parayı istiyordum.Ama geçenlerde bir yerdeki icra müdürü talep açacaksın dedi.Hiç karşılaşmamıştım böyle bir uygulamayla.Acaba bugüne kadar ben mi yanlış yapıyordum yoksa bu işin doğrusu bu mu?

İcra dosyasına tahsilat babında yatırılan para kimin? Harçlar haricinde alacaklının.

İcra dairesi emaneten , aracı olarak bu parayı tahsil ediyor, alacaklının tahsil dairesi olarak hareket ediyor. Talep ettiğinde verecek, ya alacaklı ben talep ettim ama param bana ödenmiyor diye veryansın ederse? Burada ispat güçlüğü söz konusu olur, o zaman kime şikayet etseniz yazılı talebinizi görmek isteyecektir.

Şuna benziyor konu, paranın ödenmesini talep, yazılı şekil şartına tabi değildir, ama aksi iddia edilirse yazılı istek, ispat koşuludur , gibi ...

(Yazılı istekte bulunan icra dairelerini de anlayışla karşılamak gerek. Hele İstanbul gibi bir yerde. Binlerce avukatın olduğu ve kimsenin kimseyi tanımadığı, sahte veraset ilamlarının, sahte vekaletnamelerin, sahte vekillerin kol gezdiği bir şehirde, kimsenin birebir diğerini tanıma imkanı da olmadığı düşünülecek olursa , kişiselleştirmemek, icra müdürlerini de anlayışla karşılamak gerek)

Saygılarımla...