Mesajı Okuyun
Old 14-03-2007, 03:31   #3
cesur_yürek

Alıntı:
Yazan Mare Nostrum
Selamlar öncelikle şunu belirtmek istiyorum Bu Alanda Soru Sormadan Önce Lütfen Okuyunuz! kısmını okudum ve galiba şu an yaptığım pek istenmeyen birşey ama dürüst olmak gerekirse siteye soruma cevap bulmak için üye oldum ama 2 gündür siteyi gezerken gördümki gerçekten çok güzel bir forum yaratılmış çok saygın kişilerin olduğu bir forum olduğu da belli,dolayısıyla eminimki forumla ilgili tek yaptığım soru sormak olmayacak...

Soruma geçecek olursam sınıfımızda hayali bir davamız var ben de müdafiyim. Savcımız yakında iddianamesini verecek fakat o zamana kadar benim de birşeyler yapmam gerekiyor.İlk olarak aklıma vekaletnamemi sunup gözaltına sürsine itiraz etmek geldi.Bunun dışında dava daha açılmadan yapmam gereken birşey var mı acaba...Olayımız hayali dense de aslında geçmişte yaşanmış bir cinayetten alıntı olduğunu anladım ve araştırıp netten buldum merak edenler için linki de ekliyorum:http://www.milliyet.com.tr/2006/04/07/son/sontur14.asp

Sanal davada soruşturma evresini nasıl yapacaksınız ? Büyük bir ihtimalle duruşma salonu hazırlanır yargılamaya geçersiniz.
Ne diyelim ,
İddianamenin kabul edilmemesini sağlamaya çalışın.Yeni CMK soruşturma evresini uzun, kovuşturma evresini kısa tutuyor.Zira bu kararların çabuk çıkacağı anlamına geliyor.Gerçi uygulamada bunun imkansız olacağı tartışılıyor.
Soruşturma evresini iyi değerlendirin ,sanal mahkemede nasıl mı yapacaksınız ?
Bilmiyorum.Başarılar ...