Mesajı Okuyun
Old 16-11-2012, 14:59   #5
Av.Muhammet Aydın

Ben 12 yıllık avukatım ancak mesleğimin ilk yıllarından itibaren,mesleğime en az bir hakim,savcı,kaymakam veyahutta öğretmenin mesleğine olan saygısı kadar saygı duydum.Duyulması için gereken ne isede yaptım. Yeni mesleğe başlamış olmanın mehmet beyin düşüncesinn aksine mesleğe saygı katmak için daha aktif olarak uğraşımı engellemedi, meslekteki saygınlığın yıllarla değil gün be gün o anki davranış ve saygınlıkla birebir ilgisi olduğunu,1 yıl 10 yıl 50 yıl ayrımı yapmaksızın tüm meslektaşlarımın sadece bu mesleği yapıyor olmalarından dolayı en az diğer meslekler gibi saygı kredisini hak ettiğini düşünüyorum.Ayağa kalkıp oturmak konusunda bir imtiyaz koparma gayem yoktur. Aksine bir hakkın kullanımıdır. Nefes alıp vermek kadar doğal bir hakkın kullanımı. Yani hakimleşebildiğimiz kadar hak kazanırız,savcılaşabildiğimiz kadar saygı duyulur bize demek avukatken hakkımız yok ve saygı duyulmaz bize demektir.İnşallah yanlış anlamışımdır.Kadıkköy 3. İş mahkemesi hakiminin ara kararı ise açıkça şu demektir. Yeni HMK problem çıkartıyor ben eski HMUk'u uygularım eee. eski HMUKta ne var ? onda bir şey yok ben eski HMUKun olmayan hükmünü şunda olan hükme yeğlerim demektir.Yeni ve normatif hukuku eski ve eksik hukuka tercih ederim...Şu anda var olanı değil, eskiden var olanı dahi değil, eskiden olmayanı uygularım demektir.Meslektaşım yine burada yayınlanan Adalet bakanlığının benim hakkımda verdiği ayağa kalkmama fiilinin her hangi bir suç kalıbına girmediğine ilşikin değerlendirimesini mahkemeniz hakimine sunarsanız ve sonra biraz eli taşın altına koyarak-UNUTMAYIN AVUKATI DURUŞMADAN DIŞARI ÇIKARTMAK KALKTI YENİ HMK İLE-kalkmama fiilindeki ısrarın sonuçlarını göreceksizi.Sonuç mu hiç bir aleyhe sonucu yok.. Lehe sonuç mu emin olun ki çok...