Mesajı Okuyun
Old 02-09-2007, 18:13   #1
konuk35

Soru manevi işkence

sayın avukatımız önce bu site için sonsuz teşekkurler. otuzdört yıllık birliktelik 1982 yılında olan bir oglumuz var 1993 yılında nikah yaptık eşimin ilk evliliginden ikiçocğu var uzun yıllar kendisne manevi desteklerim oldu çalışmadım ama geçici olarak pazarlamacılık pazarcılık bile yaptım ne yazıkki onca yılpara biriktirdik evi alırken beni kandırdı yarısını sonra yaparım diyerek 1995 yılında bir ev aldık kardeşimden ve arkadaşımdan borç da aldık zaman içerisin de ortak sıkıntılar çekerek ödedik ama zaman içerisinde ben evin yarısını istedikçe bana manevi hakaretlerde bulundu. evin satışına karar verdik satamadık. ve ayrıldık olanlar hakkında şahitlerim çok ama kensi şahit bulamyor onun avukatı var ne yazıkki benim yok. emekliyim ama oğlumun geleceği ile olan ve bazı borçlarım var şu anda mümkün değil. batık kadın diyor bana ve iki yıllık nikahımız var diye evde hakkım yokmuş.
oysa ben aldığım maaşı oğlumuzun eğitimine ve evimizin eksiklerine harcadım birinci aile hakimine sundum 5 eylulde ikinci mahkememiz war bana anlaşmalı boşanma onerdi. şöyle; evin yarısını oğlumla bana veriyor yarısınıda diger çocuklarına. ölene kadar bizim öldükten sonra çocukların ve boşandıktan sonra eve gelip oturma şartı ve bunları kabul etmezsem evi sattırmayacak bu şartlarda manevi şiddet davası katkı payı davası veya tazminat davası açabilirmiyim beni ne yapsamda evden atacağını en fazla iki yıl sonra boşayacagını söylüyor evlatlarını evladım gibi baktım saydım tek suçum güvenmek lutfen bana yol gösterin hukki yazışmalarımı hiç olmazsa şimdilik yapıyorum ben de uzatabilirmiyim? kimsem yok ne yazıkki. çok teşekkr ederim saygılar