Mesajı Okuyun
Old 16-07-2006, 10:07   #4
adıge

Arkadaşlar, ben de çok güzel, kitap gibi yazılmış gerekçeli yargıtay kararlarına rastladım. Ancak sanıyorum herhalde bu tip kararlar tüm dosyalar içinde samanlıktaki iğne kadar yer tutar. Konu bence personel eksikliğinden ibaret değil, mevcut üyeler yaptıkları işten bıkmış buyükü kaldıramaz hale gelmişler. Herhalde birçoğumuz Yargıtay'a mürafaya gitmişizdir. Benim gözlemim şuki burada dosyalara da avukatlara da gerek personel gerekse üyeler tarafından SSK doktoru muamelesi yapılıyor yani bir bezmişlik bıkkınlık görüyorum. Özellikle personel hergün karşılaştıkları yoğunluk karşısında artık özellikle avukatları avukat olarak değilde iş takipçisi görüyor ve ona göre muamele ediyorlar. Üyelerin dosyaları incelerken ki ruh hallerinin de bundan farksız olmadığını sanıyorum. Oysa bence iş yükü nekadar ağır olursa olsun sorumluluk bilinci içinde olan adalet dağıttığını unutmayan hakimlerin atıyorum günde 10 dosya inceliyorsa 5 dosya incelesin ama GEREKÇELİ adam gibi kararlar yazsınlar. Ben burada kimseyi suçlamak değil sistemi nasıl daha olumlu hale getirebilirizin fikirlerini bulmak amacındayım. Selamlar