Mesajı Okuyun
Old 21-03-2010, 22:51   #6
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
Yazan Av_Mustafa
Merhaba sayın meslektaşlarım.Ben Konya'da staj yapmaktayım.Bir arkadaşım Konya Barosuna kayıtlı bir avukat,arkadaşımın adına başlatılmış herhangi bir takip bulunmamasına rağmen,kendisinden asıl alacağın dışında vekalet ücreti+marsaflar olmak üzere 240 TL istedi.Arkadaşım da bunun 300 TL sini ödedi.Daha sonra Adliye tevzisinden sordurduğumda arkadaşımın adına kayıtlı bir takip bulunmadığını öğrendim.Fakat söz konusu avukat takibin bulunduğunu söyledi.Dosya numarasını istememiz üzerine de,ben sizi arar söylerim demesine rağmen aramadı.Daha sonra biz de -arkadaşın adıyla- bahsi geçen şahsı Konya Barosuna şikayet ettik.Aradan üç-dört ay geçtikten sonra karar verildi.Oybirliğiyle kovuşturmaya yer olmadığına karar verildi.Şimdi Türkiye Barolar Birliği'ne itiraz edeceğiz.Fakat elimizdeki deliller yeterli olabilir mi acaba?Bu konuda deneyimi bulunan meslektaşlarıma sormak istiyorum.Elimizde sadece iki adet kağıt var.Birinde avukat beyin sekreterinin imzası bulunmakta ve "300 TL aldım" yazmaktadır.Diğerinde ise,avukat beyin borcu asıl alacak+vekalet ücreti+masraflar olarak hesapladığı (kendi el yazısı ile) 740 TL (asıl alacak 500 TL+240 TL vekalet ücreti-masraflar) yazmaktadır.Bunların dışında avukat bizim baroya dilekçeyi verdiğimiz gün 200 TL asıl alacak üzerinden takip başlattı.
Yardımcı olursanız sevinirim.

Biz avukatlar birbirimize zarar vermeyi en son düşünmeliyiz. Avukat meslektaşımızın bir hatası varsa onu kibarca uyarmalısınız. Hemen şikayet etmek de neyin nesi?