Mesajı Okuyun
Old 12-11-2009, 16:01   #9
Av.Özgür KARABULUT

Varsayılan Öncelikle kendimiz için...

Merhabalar;

Bilgisayar, yabancı dil, ehliyet (faal araç kullanma) ve bunun gibi bir çok vasıf iş arama süreçlerinde elbette ki faydalı olacaktır. Bunlar arasında öncelik-sonralık sıralamasını yine siz belirleyebilirsiniz. Belirleyebilmek için de mesleki geleceğinize ilişkin olarak (edindiğiniz fikirler/deneyimler ışığında ve kişilik yapınız, gelecek plan ve hayalleriniz doğrultusunda) yolunuzu çizmeniz gerekecek. Acele etmeyiniz/kendinizi hırpalamayınız, hayat paradan/işten ibaret (gibi gözükse de) değildir.

Tüm bunları ve elbette ki kişisel gelişiminize dair herşeyi öncelikle kendiniz için yapınız. Niteliklerinizi pazarlamak (bu kelimeyi menfi manada düşünmeyin lütfen) çoğu zaman gerekli ise de her şey demek değildir. Safi insan olarak nitelikli, iyi ve adil olmak (tabii ki bence) çok daha önemlidir. CV'nizin (özgeçmişinizin) dolu dolu olması; yaşanılan ve her geçen günü ömürden giden anlarınızın da dolu dolu olduğu anlamına gelmiyor maalesef...

Yanlış anlaşılmasın, benim itirazım "diğerlerinden birkaç adım önde olursun" nev'inden tavsiyeleredir.

Benim naçizane önerim:

Çıtayı siz belirleyin ve tek rakibiniz kendiniz olun, böyle çok daha başarılı olursunuz...

Saygılarımla.