Mesajı Okuyun
Old 26-08-2006, 09:36   #2
gökhan tozoğlu

30 Ağustos bir zaferin bayramıdır.30 Ağustos Türk Milleti'nin geleceğine ilişkin Batılılar tarafından hazırlanan senaryoların fiyaskoyla sonuçlanmasının resmi adıdır.
30 Ağustos Zafer Bayramı'nın son dönemde daha iyi anlaşılması ve yorumlanması gerektiğine inanıyorum.
Bugün de Türkler var ve ayakta ,bugün de Türkleri yersiz yurtsuz bırakmak isteyen düşmanlar var tıpkı 1900'lü yıllarına başında ve daha öncesinde olduğu gibi....
Ancak işte bu dönemde vatanın birliğine yönelik tehditlerini açıkça ortaya koyan ,her gün birkaç vatan evladını şehit eden elikanlı terör örgütüne yönelik bir operasyon yapsak mı ,yapmasak mı bunları tartışıyoruz. Bunları tartışırken bizimle pek de alakası olmayan -direkt sorumluluğumuzda ollmayan- Lübnan'a asker gönderme konusunda çok istekliyiz.
30Ağustos bir zaferin bayramıdır. Vatanı için ölmeyi kutsal sayan, şehitlik mertebesine ulaşmak için çırpınan Mehmetlerin zaferidir. Çünkü 30 Ağustos'ta ;kurtulması için canlarını feda ettikleri vatan düşman işgali
nden kurtulmuştur.
30 Ağustos bir zaferin bayramıdır. Türk'ün Mustafa Kemal'iyle kucaklaşmasının ,beraber elde edilmiş kutlu başarının ve en önemlisiçağdaşlaşmanın ,yenileşmenin bayramıdır. 30 Ağustos'u bölye görüyor ve her sene bu duygularla kutluyorum.
Allah'a bize Atatürk gibi bir lider ve bu kadar inançlı ,yürekli bir millet nasip ettiği için şükrediyorum.
Başta Mustafa Kemal olmak üzere tüm komutanların,vatanımız için can vermiş olan şehitlerin ruhları önünde saygıyla eğiliyorum.
Ruhları şâd olsun.

GENÇLİĞE HİTABE'DEN:
'... Bir gün istiklal ve cumhuriyeti müdafaa mecburiyetine düşersen vazifeye atılmak için, içinde bulunacağın vaziyetin imkan ve şeraitini düşünmeyeceksin. ..'

'... Memleketin dahilinde iktidarta sahip olanlar gaflet ve dalalet ve hatta hıyanet içinde bulunabilirler hatta bu iktidar sahipleri şahsi menfaatlerini müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhid edebilirler. Millet fakr'u zaruret içinde harap ve bitap düşmüş olabilir.
Ey Türk istikabilinin evladı!
İşte bu ahval ve şerait içinde dahi vazifen Türk istiklal ve Cumhuriyetini kurtarmaktır. Muhtaç olduğun kudret damarlarındaki asil kanda mevcuttur.'

Saygı ve sevgilerle
Gökhan Tozoğlu