Mesajı Okuyun
Old 25-11-2013, 09:58   #1
Mare Nostrum

Varsayılan İcra takibinde asıl alacağın ve işlemiş faizin ikinci borçlu yönünden net olarak ayrıca belirtilmemiş olması

İlamsız icra takibinde 2 borçlu var, işlemiş faiz bir borçlu yönünden daha geç bir tarihten itibaren hesaplanmalı, yani aslında 2 borçlu için 2 ayrı işlemiş faiz miktarı var dolayısıyla ikisi için de takip çıkışları farklı olmalı fakat takipte hem işlemiş faiz hem de takip çıkışını tek gösterdim fakat alta borçlu B için işlemiş faiz ../../.... tarihinden itibaren talep edilmektedir diye ekledim.

Borçlu B takibe itiraz etmiş, itiraz dilekçesinde de talep edilen miktar belirsizdir bu yönden de şikayet hakkımızı saklı tutuyoruz denmiş. Aslında tarih ve faiz oranı belirtildiğinden hem işlemiş faiz hem de takip çıkışı kolayca hesaplanabilir ama tabiki bu miktarların ayrıca gösterilmediği gerçeğini değiştirmiyor.

Hangi yolu seçmeli miyim işin içinden çıkamadım:

1- itirazın iptali davası açıp, davada hem işlemiş faiz hem de takip çıkış miktarını mı açıklamalıyım yoksa,

2- İtiraza rağmen borçlu B hakkında takipten vazgeçip, yeni takip mi açmak daha iyi?

Harç yönünden biraz zarar olacak ama bana 2. yol daha iyi gibi geliyor, sizin görüşlerinizi merak ediyorum. Zaman ayıracak meslektaşlara şimdiden teşekkürler...