Mesajı Okuyun
Old 03-03-2013, 15:41   #1
HYOY

Varsayılan Anlasmalı bosanma sonrası nafaka, tazminat ve mal paylaşımı nasıl olur?

Merhaba,

30 yillik esimle gecimsizlik sonucu ayrilmaya karar verdik. Hic bir talebim olmadigini belirterek mahkemeye basvurduk ve 3 hafta sonra davamiz var.

Ancak 2 gun once, kocamin baska birisiyle iliskisi oldugunu ogrendim. internetden mesajlasmalarini gordum, oglum ekran goruntusunun kopyasini aldi.

bu durumda tazminat, nafaka ve mal paylasiminin kanunun izin verdigi durumda olmasini istiyorum.

esime ait 2 adet ev var, bir tanesi 2002'den once edinilmis ve bir tanesi 2002'den sonra. ayrica bir adet otomobili ve hangi bankada ve ne kadar oldugunu bilmedigim bir miktar parasi var.

ben ev hanimiyim dolayisi ile herhangi bir gelirim yok. esim SSK'dan emekli, bir adet ev kirasi geliri ve imza yetkisi dolayisi ile zaman zaman para kazandigi bir isi var.

bu durumda bazi sorularim olacak, yol gosterirseniz sevinirim:

1- Kanunen bosanma sonrasi haklarim nelerdir?
2- Esim bosanma oncesi mallari baskasinin uzerine devrederse ne olur?
3- Esim bu durumda bosanmaktan vazgecerse, surec ne kadar uzar? Bu durumun dezavantajlari ne olur?
4- 3. sahisa da ayrica mi tazminat davasi acmaliyim?
5- 3 hafta sonraki davaya katilmaliyim? fikrimi degistirdimi nasil ifade etmeliyim?
6- Esimin isi cirkinlestirmesi ve siddet/tehdit ihtimaline karsi nasil bir onlem almaliyim?

Tesekkurler