Mesajı Okuyun
Old 01-11-2011, 17:17   #24
janveljan

Dikkat nankörlüğün bu kadarına da pes doğrusu ! (onlar kendilerini biliyor.!!)

Bazı meslektaşlar UYAP’ın biz avukatlara paralı olmasına tepki göstermişler.Yok efendim bu sistemden yararlanmak sırf biz avukatlara neden ücretliymiş, sorgulama başına 5. TL ücret mi olurmuş, taksimetre bile daha düşük yazıyormuş, davaların en az giderle ve mümkün olan süratle sonuçlandırılması anayasanın emri değilmiymiş vesaire vesaire..

Bu tepkiler bence son derece yanlış.Arkadaşlar lütfen kendimize gelelim.Bakanlık bürokratı arkadaşların şevkini kırmak onları gücendirmek mi istiyorsunuz ,yapmayın allaaşkına.

Bu Uyap siteminin ne güçlüklerle ne maliyetlerle kurulduğunun farkında değilmisiniz. Bu sistemin sizin vergilerinizle sizden yapılan harç,haraç vesair kesintilerle mi yapıldığını sanıyorsunuz.Bu Uyap sistemi bu Mernis sistemi pırıl pırıl birer vatansever olan bu bürokrat arkadaşların her ay maaşlarından yaptıkları kesintilerle kuruldu.Tüm bu yazılımlar, Bilişim altyapısı,binlerce sörvır bu vatan evlatlarının fedakarane uğraşları sonucu dişlerinden tırnaklarından arttırdıkları birikimlerle oluşturuldu.Bunun görün lütfen, bu kadar vefasız olmayın.

bu arkadaşlar tüm bu sistemi kendi ceplerinden, gerektiğinde çoluk çocuklarının nafakasından kesip arttırdıkları birikimlerle kurdular… Eee haliyle ortaya bi fatura çıkacak dimi ama.Adamlar o kadar yatırım yapmış mikemmel bi sistem kurmuşlar karşılığını almasınlar mı yani.Üç otuz kuruş harcayıp köşeye kasap dükkanı açan kasap kuşbaşını size bedavaya mı dağıtıyor ?!!! Kasap Mahmut edendi tacir, ticareti biliyor da adalet bakanlığımızın değerli bürokratları ticaretten bihaber mi yani… Yapmayın etmeyin.

Şimdi benim asıl belirtmek istediğim nokta, bu bürokrat arkadaşlara güzel hizmetlerinden ötürü önce uzun uzun teşekkür edip şükranlarımı sunduktan sonra nacizane bi tavsiyem olacak. Gerçi ben bi avukat olarak ticareti kendileri kadar iyi bilemem. Ama şu sorgu başından alınan 5 TL bi gözden geçirilemez mi.Zira bi dosyadan 4 değişik sorgu yapsanız ediyor 20.TL. Esasen bu fevkaladenin fevkinde hizmet için 20 TL sı da az ama, acaba diyorum biraz indirim yapılıp ta sürümden kazanılsa olmaz mı ?. Kıymetli bürokrat arkadaşlar teşbihte hata olmaz ama biliyorsunuz kümesteki kazı kaçırmadan, küstürmeden yolmak lazım. Şüphesiz i siz daha iyi bilir ve takdir edersiniz.

Saygılarımla kümesteki gariban ve kendi halinde bi avukaz.