Mesajı Okuyun
Old 05-02-2007, 19:09   #23
ragıp

Sayın Ergin ilginize teşekkür ederim. İlk iletimde masrafı verilmeyen işlemlerin zamanaşımını kemyeceğini belirtmiştim. Ama daha sonra yazılan yazılar ve eklenen kararlar(ki bu kararlar, zamanaşımına uğramış çekin takibe konması ile ilgili) bu konuyu yok sayan iletilerdi. meslektaşların dikkatini çekme anlamında, 26.11.2006 tarihinden başlayarak aynı soruyu sordum. Nihayet muzaffer erdoğan, lutfedim yanıtladı. Ben de emin oldum. Yargıtay kararlarını sevmediğim konusunda haklısınız. Daha önce de bir forumda yazmıştım. Hani şu İİK 331 göre asliye caza mı, icra ceza mı görvlidir forumu. Hiç kimse, açıklayıcı yanıtlar yazmayıp, peşpeşe yargıtay kararları ekliyor. Tabi herkesin kararı da kendine oluyor. Sonuçta esas uygulanması gereken bir yazsa var. Ben de yasa maddesini yazdım. Sizce doğru olan hangisi?
Sayın Ergin. Hani eskiden sigara paketlerinde " bakanlar kurulu kararıyla, sigara sağlığa zararlıdır" yazardı. Şimdi bizim forum da öyle oldu." Yargıtay kararıyla, masrafı verilmeyen işlemler, zamanaşımını kesmez"