Mesajı Okuyun
Old 15-12-2008, 20:06   #144
persona

Bana göre burada yazı yazan hiç kimse , polisin hukuka aykırı olarak yaptığı hareketleri onaylamıyor. Hep üstüne bastığım nokta , polisin kamerayla izleme yapması, eline terörle aktif olarak mücadele edebilmesi için gereken olanakların sağlanması ayrı bir konu, bütün bunları yaparken kendini hukukla bağlı saymasını sağlamak ayrı bir konu... Polisimiz maalesef bu iki noktada da zayıf

Sanırım biz birinci noktayı çok güzel bir şekilde tartıştık, artık ikinci noktaya yani polis denen bizim kendi güvenliğimiz için yarattığımız bir nevi Leviathan'ı nasıl hukuk içinde kalmaya zorlayabiliriz (tıpkı gelişmiş demokrasilerde olduğu gibi).32.gün programının adı geçen o bölümünü ben de izledim, ve orada Polis akademisinde öğretim üyesi olan akademisyen gözaltında hayatını kaybeden insanlar için , bunlar birer iş kazasıydı tabirini kullandı, ve doktorlar nasıl ameliyat ölen hastalar için suçlanmıyorlarsa polisimizin de bu tür olaylardan dolayı suçlanmamaları gerektiğini savundu. İşte bence bu kafa yapısını tartışmalıyız önce...

bu ikinci noktayı yine karşılaştırmalı olarak tartışabilceğimiz bir forumun özlemi içindeyiz

bu arada, geçen aydı sanırım Bahçeşehir Üniversitesinde, bu konuyla alakalı bir sertifika programı vardı , çok değerli hukukçular ve teknisyenler bu organizasyona katkıda bulundular, bayağı da katılım oldu. Orada sunum yapan değerli konuşmacıların bu sunumlarını bir yerlerde yayınlamaları dileğiyle. ( bu arada benim hala anlamadığım neden bizden 20YTL alıp küçücük bir salona bizi tıkıştırdılar)...