Mesajı Okuyun
Old 10-01-2007, 11:50   #1
ares139

Varsayılan Hakimin feragati havale etmemesi

Davacı tarafından verilen feragat dilekçesi hakim tarafından davalı ile anlaşın gelin o da feragat etsin karar verelim şeklinde bir gerekçe ile havale edilmisze ne yapılabilir.?(Olay bizzat benim başımdan geçti davacı ile birlikte (ben davalı vekiliyim) feragat dilekçeşini havale için hakimin odasına gittiğimizde ; bizim anlaşıp anlaşmadğımızı sordu, bu şekilde anlaştığımızı söyleyip feragat dilekçesini havale etmesini istediğimizde ise davalı olarak sizde feragat edin karar verelim dedi.Bizde vekalet ücereti ve yargılama gideri istediğimizi söyleyince olmaz davayı bitirerem o zaman dedi.Feragat dilekçesini davacıya iade edip anlaşın gelin dedi.Israrla "efendim siz havalenizi yapın" diye rica etmeme rağmen havaleyi yapmadı.Bunun üzerinede davacıda feragat etmedi.Bizde yargılama gideri ve ücreti vekaletten feragat ettik.Ondan sonra iki tarafında feragat dilekçesini havale etti.Aslında hiç istemediğiz halde -davalı vekili olarak-feragat ettik.)Akabinde forumda " Menfii tespit davası İİK 72/feragat" başlığı adı altındaki olaylar gelişti
Böyle bir durumda hakimin tavrınını nasıl yorumluyorsunuz?Ne yapılabilir.?