Mesajı Okuyun
Old 11-09-2013, 15:13   #1
Konuk

Varsayılan Babamın aldattığını nasıl kanıtlarız, annem maddi haklarını ne şekilde alabilir?

Merhaba, ben bu mesaji annem adina yaziyorum. Kendisi ilkokul mezunu olup iyi niyetli saf bir kadindir.. Bense universitede ogrenciyim
Babamin annemi aldattigini bir kac yil once bazi msn kayitlari vasitasiyla ogrenmistim, ancak orta yas krizidir gonul eglendirmedir diyip kimseyle paylasmamistim. kendisi sozumona gurbette yasayan / calisan biri oldugundan empati yapmak istemistim. o nedenle yaklasik bes senedir o tarz isler karistirmayi birakir diye bekledim ancak kendi rizasi ve haberi olmadan elde ettigim internet sifreleriyle kimlerle ne konustugunu hep izledim. babamin hal ve hareketleri yasi ilerledikce duzelecegine iyice futursuzlasti. hep ilgisiz olan adam artik bizi hic umursamiyor, yalnizca annemlere hayatta kalmalarini karsilayacak miktarda az para verip gidiyor. bir de engelli kardesim var egitim ve psikolojik tedaviye ihtiyaci var ancak senelerdir babam bunu karsilamiyor ve cocugun durumu iyice kotulesiyor. eskiden babamin maddi durumu iyi degil zannederdik ancak mesajlasmalardan anladigim kadariyla en son buldugu sevgilisiyle yuzuk takip imam nikahi kiymislar ve kadina tonla para harcaniyor.
empati yetenegim ne yazik ki kardesimin tedavi hakki olan paranin bbir kadina harcanmasini gordukce tukendi.
Babam butun yaptiklarini kendi vijdaninda mesrulastirmis olacak ki anneme telefonda baska bir kadin buldugunu 'sen sadece cocuga bak yeter ' gibi laflar edince iyice yuzsuzlestigini anladim.
annemin aglamasini istemiyorum, senelerdir kardesime yoksulluk sartlarinda bakmis bir insan bunlari hak etmiyor.
tek ogrenmek istedigim bosanma davasi acarsak basimiza ne gelecegi.
davada babamin kuracagi "uzakta yasiyorum benim de ihtiyaclarim var" gibi cumleler onun durumunu mesrulastirir mi?..
aldattigina bulacagim kanitlarin rizasi ve izni olmadan elde edilmis sifreler yoluyla olursa kanittan sayilir mi??
diger sorum, maddi manevi tazminat davasi acarsak istegimiz kabul olur mu? olmama ihtimali var mi, cunku dava acmaya ikna etmek icin anneme maddi guvence vaadedebilmeliyim..
dava ne kadar surer o surede desteksiz kalir miyiz?..
Son olarak bir avukata danisamiyorum cunku ogrenciyim ve durumum yok. İstanbul barosunun sitesinden baktim, ucretsiz danismak icin muhtardan alinmis yoksulluk belgesi vs yaziyordu. Oyle bir belge alamam babamin bireysel durumu o kadar kotu degil. Bu konuda ne yapabilirim?
Tesekkurler