Mesajı Okuyun
Old 18-06-2013, 23:02   #2
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Mutsuz

Sn.katılımcı

Alıntı:
Eşimin aldattığını ispatladığımı düşünürken sitenizdeki konuyla ilgili yorumlara üzüldüm.Çünkü ses kayıt cihazıyla telefon konuşmaları ve buluşmalarının hepsini dinledim.Bende mevcutşAma malasef bu delil niteliği taşımıyormuş.Kesinlikle kullanamazmıyım?

Hukuka aykırı elde edilen delil yargılamada ileri sürülemez,hükme esas alınamaz ve bu yönde veri toplayan hakkında suç duyurusunda bulunulabilir.Bu nedenle hayır ,yasa dışı elde edilen delil size yarar sağlamayacaktır.

Alıntı:
.Bir diğer sorumda eşimin bayanla buluştuğunu arkadaşımla beraberde gördük ama belgemiz yok.

Arkadaşınızı tanık olarak dinletebilirsiniz.

Alıntı:
Bir diğer sorum evlendikten sonra almış olduğumuz araba ve arsa benim üzerime.Acaba bu iki malı eşimin haberi olmadan elden çıkarabilirmiyim.
.Bunun için mahkemede hangi kurallar geçerlidir.

Mahkemece verilmiş bir tasarruf yetkisinin sınırlandırılması kararı yoksa,

Taşınmaz aile konutu değilse,

Taşınmaz eşinizle paylı mülkiyet değil ise,

Adınıza kayıtlı taşınır ve taşınmaz mallarınızı dilediğiniz gibi yönetebilirsiniz.

Alıntı:
ayrıcada çocuğumun bana velayetini verirlermi?eşim seni öldürürüm ama onu vermem diyor? bişey yapabilirmi?

Velayet konusunda çocuğunuzun görüşü alınmak ve bu görüş yeteri kadar değerli bulunmak zorunludur.Çocuğunuz sizinle yaşamak isterse,velayet size verilecektir.

Alıntı:
tehditlerini nasıl ispatlayabilirim.Kızımı şahit olarak dinler lermi?Çünkü yanında şiddete uğradım tüm olaylarada tanık durumda .Şiddet darp ve babasının benden zorlayarak para almaları vs gibi

Tanık listesinde bildirmeniz halinde çocuğunuz tanık olarak dinlenebilir.Fakat bu durumun çocuğun yararına olup olmayacağı konusunda bir uzmandan görüş almanız uygun olacaktır.

Alıntı:
Ayrıca eşim için birde emeklilik borçlanmasını kapatmak için kredi çektim eşim bu krediyi şimdilik maaşıyla ödüyor(yani emeklilik maaşının bir kısmıyla)kalanıylşada kendi üstüne olanı ödüyor.Bankadaki memur parayı ordan alıp yine aynı bankaya borç kapatmak için alındığına tanık aslında.Bu kredide üzerime kalır mı

Kredi sizin adınıza çekilmiş ise sizin sorumluluğunuz devam etmektedir.Boşanma davasında bu ödemeyi harcını ödeyerek tazminat olarak talep edebilirsiniz.

Bir avukattan her aşamada hukuki destek almanız yararınızadır.