Mesajı Okuyun
Old 14-02-2014, 12:53   #1
Baritone

Varsayılan Duruşma Günü Tebliğ Edildikten Sonra Duruşma Günü Gelmeden Karara Çikan Dosya !

Merhaba,

İlk defa karşılaştığım bir olay olduğundan tecrübeli meslektaşlarımın bilgisine başvurmak istedim. Durum tam olarak şöyle:

İdari para cezasına karşı başvuru yolu ile sulh ceza mahkemesine itirazda bulundum ve konu teknik bir konu olduğundan duruşma da istedim. Mahkeme 22 Nisan 2014'e duruşma günü verdi ve çağrı kağıdını 23 Ocak 2014'te tebellüğ ettim. Dosyaya ilişkin araştırma yapmaya, delil toplamaya devam ettim tabii nasıl olsa duruşma tarihine daha var ne sunsam kardır diyerekten... Derken bugün pat önüme 31 Ocak 2014 tarihli karar geldi ve itirazımın reddedildiğini belirtiyor. 7 gün içerisinde asliye cezaya başvuracağım ama, sizce duruşma günü verilmiş iken daha duruşma günü gelmeden mahkemenin dosyayı karara çıkarmış olmasına karşı hukuken nasıl bir itirazda bulunabilirim ya da bulunabilir miyim ? Değişik iş dosyalarında dosya üzerinden karar verildiğinden sizce mahkeme "duruşma günü vermiş olsa dahi dosya üzerinden karar verebilir" gibi bir durum söz konusu mudur ?

İlgilenen, cevap veren, yorumda bulunan herkese şimdiden içten teşekkürler.

Saygılarımla