Mesajı Okuyun
Old 29-05-2007, 21:17   #7
Av.Görkem TURGUT

Alıntı:
Yazan Oğuzhan Dayar

Projenin pozitif yanlarını düşünürken şu yanları da unutmamanızı hatırlatırım. Üniversitede mülakatı yönetecek jüri yada her neyse çok büyük kayırmalar yapabilir ve bu da o üniversitenin tek bir ideolojiden oluşan gençler yaratmasına sebep olur.

Alıntı:
Yazan av.mgul
Hukuk fakültelerine mülakatla ögrenci alınması düşünceniz kulağa hoş gelsede ülkemizde yerleşmiş bir düşünce olan 'mülakatın olduğu yerde torpil vardır' fikri nedeniyle bu zor görünüyor.

Mülâkat yapılmasının gerekli olup olmadığı konusunda,bu başlığı açarken,benimde aklımda bazı soru işaretleri vardı.Ancak yukarıdaki çekincelerin mülakat yapılmasına bir engel teşkil etmeyeceğini-en azından etmemesi gerektiğini-düşünüyorum.Bu tür olumsuzluklar üstü kapatılarak giderilemez.Böyle çekincelerle-sadece bu konu için değil-bir takım yapılanmalardan uzak durmak;olduğumuz yerde saymamıza sebep olacak,ayrıca bizi hep şikayet ettiğimiz bu düzenin bir parçası haline getirecektir.Başımızı kuma gömmek yerine ayağa kalkıp,bu gibi durumlara çözümler üretmemiz gerektiğini düşünüyorum.

Alıntı:
Yazan Seyda
.
.
.
*Öss'yi kazanma derdi nedeniyle güncel olaylardan genelde uzak kalmış bir öğrenciyi neden mülakata alalım ki..Konuşma yeteneğine bakıp ona puan vermek için çok küçük değil mi?
.
.
.

Benim şahsi görüşüm,mülâkat yapılmaması için bu ve bunun gibi sebeplerin geçerli bir sebep oluşturabileceğidir.

Saygılarımla.......