Mesajı Okuyun
Old 08-03-2017, 08:41   #99
Mustafa BARAN

Sayın Av.Cengiz ALADAĞ Beyefendiye ve Arzuhalcilere dil uzatmayan diğer Avukat beylere teşekkür ediyorum. Bende Arzuhalciyim. ama bir hususu açıklamak istiyorum. Herkes Arzuhalci olamaz Arzuhalci olacak kişilerin mutlak surette Avukat yanında 5 Yıldan fazla sigortalı çalışmış olmalı veya Adliyede Katip olup Emekli olduktan sonra bu kişilerin Arzuhalci olması gerekir. Ben 15 Yıl Avukat katipliği yaptım. 3 Yıl Noter'de çalıştım 28 Yılda Adliyede Zabıt katibi olarak görev yaptım Emekli oldum ve Konya'da Adliyenin karşısında Arzuhalcilik ofisi açtım Arzuhalcilik suç değil. bir çok Avukat yazı yazmış oraya suç falan diye bu konu Yargıtaya taşındı ve Yargıtay 19 Ceza Dairesi Arzuhalcinin bürosunda dilekçe yazmanın suç olmadığını Arzuhalciye verilen cezayı Bozdu ve atılı suçtan Beraatine karar verilmesi sebebiyle bozdu. Ben yazdığım her dilekçemin arkasında olup bugüne kadar bir tek dilekçem ile eleştiri ve uyarı gelmediği gibi yaptığım her dilekçe ile işlem yapıldıktan sonra vatandaşlar gelip teşekkür ediyor ve arkasında bana 10 daha fazla müşteri gönderiyor onun için Avukatın yapacağı iş var Arzuhalcinin yapacağı iş var sanmayınki Arzuhalciler her işe burnunu sokuyor diye Arzuhalcilerin yazdığı işlevi size iletebilirim örneğin Boşanma-Anlaşmalı Boşanma nafaka vasi talep dilekçesi vs gibi her türlü bilmeyen bir işi yazmamızda mümkün değil zira resmi kayıtlı Arzuhalci oluşum sebebiyle suç işlememek adına yazdığım dilekçeyi bin kere kontrol eden birisiyim onun için lütfen onur kırıcı hakarete varacak sözler ve yazılardan uzak durun inanın bana bir çok Avukat büyüklerim kardeşlerim ve abilerim yeri geldiğinde bize bile adam yönlendirdikleri oluyor herkese bol kazanç diliyor ve Arzuhalcileri kendisine rakip olarak görmeyin nihayetinde sizler çok değerli hukukçu oluşunuz uzun yıllar okul okumanız sebebiyle sizlerin alanına giren konulara burnumuzu bile sokmayız sokan olursa hak eden cezasını alır.