Mesajı Okuyun
Old 17-03-2008, 16:16   #1761
supernatural

Estağfurullah Armağan Bey sorularınızdan asla sıkılmam yanıtlamak zevk benim için
"..Kâr amacıyla kanser üreten sigara şirketleri ve bu şirketlere üretim izni veren Sağlık Bakanlığı aleyhine açılacak yüklü bir tazminat davası yerinde olacaktır. ""
ben bu ibareyi pek doğru bulmuyorum neden derseniz sigara fabrikaları öcü değil ve amacı kar elde etmek için insanlar içsin ölsün diye düşünmüyorlar ortada bir talep var(legal bir talep) ve onu karşılıyorlar insanlar hayır ben sigara içmiyorum dediklerinde zorla içirmediklerine göre... legal olmayan bir durum yok hem bu üretilen tütünler her aşamada denetleniyor.Sigara fabrikaları sigaranın sağlığa zararlı olduğuyla ilgili paket üzerinde ibarelerde var içmek istemeyen zaten içmez ama bunu görüp bile bile içiliyorsa burda suç üreticiye atılamaz bu içicinin sorumluluğundadır bence.
"..Ayrıca daha da gecikilmeden sigara üretimi yasaklanmalı diye düşünüyorum." yazmışsınız Dünyada bile yasaklanamazken Türkiye'de çok daha zor çünkü aroma bakımından zengin tütün ülkemizde yetişmekte ve harmanlarda kullanılmaktadır.Türkiye ihracatta en büyük gelirlerinden birini Tütün ihracatından kazanmaktadır ayrıca sigaradan alınan yüksek vergilerde bunun cabası hangi ülke böyle karlı bir üründen vazgeçer?
aslında bu konunun bu bölümde tartışılmaması lazım bunun için ayrı bir yerde konu açsaydık keşke.. ama şu bir gerçek bu kadar önlemlere yasaklamaya rağmen neden insanlar hala içmeye devam ediyor zararlarını bile bile?ilk önce suçu kendimizde aramak gerekmiyor mu?
en tütüncü saygılarımla