Mesajı Okuyun
Old 06-06-2010, 08:29   #3
Konuk

1-Erkek arkadaşım da İstanbula taşındı ve biz beraber yaşamaya başladık. Bu durumdan sonra eski eşim tekrar çok ağır hakaret ve tacizlere başladı. Cep telefonumda kayıtlı mesajlar ağır tahrik ve hakaret içeriyor ikimize de.. Suç duyurusunda bulunmak istememin sebebi bu.Fakat şimdi dava açarsam çocuğumu 2 ay süreyle çocuk onda olduğu için bana göstermeyebilir mi konuşturmayabilir mi korkum bu.. Bu suç duyurusu ve hakaret davası gerekçe gösterilerek babasının çocuğumu görme zamanları ile ilgili bu kadar kısa zamanda yani bu yaz için yeni bir düzenlemeye gidebilir miyim? .Çünkü bu kadar kopmuş bir iletişimle çocuğumun şimdi ve bundan sonra yaz aylarında 2 ay süreyle babasında kalması, hem annenin çocuğunndan haber alma hakkını, hemde çocuğun anne ile iltişimini sekteye uğratıcak diye düşünüyorum ki öyle olacak. Ben dava açtığım an, çocuğumu bana göstermeyecek konuşturmayacak.
O sebepten davayı şimdi mi açmalıyım çocuğumun bana dönmesini mi beklemeliyim diye sormuştum.

2-Evli olmamam ve henüz evlenmeden bir beraberlik yaşıyor olmamız benim aleyhime mi olur. Böyle bir karşı velayet davası açıldığında evlenirsek ki planımız o, hukuken lehime mi olur? demek istemiştim.
Çok teşekkür ederim tekrar, bu açıklamalarla belki başka cevaplarınız olabilir merakla bekliyorum teşekkürler ederim.