Mesajı Okuyun
Old 05-06-2010, 09:40   #1
Konuk

Varsayılan Hakaret davası açağım ama oğlumun babasında kalma dönemi başlıyor. Ne yapmalıyım?

Boşandığım eşim bu ayki nafakamızı 350 tl eksik yatırdı.gerekçe olarakda Ocak ayında İstanbula yerleşmeden önce oğlumun orada gittiği kreşine ödediği kırtasiye parasını gösterdi. O zaman o parayı benim verebilecek param yoktu ve ekstra bir rakamdı.ve o kendi eliyle ödemeyi okula kendisi yapmıştı. Şimdi ise içinde bulunduğu çirkin ruh durumu ve bana daha fazla nasıl zarar verebilceği çabasıyla aylar önce ödediği bir parayı bizim nafakamızdan kesti. paranın okulda olduğunu ben istanbula giderken parayı okuldan almadığımı, isterse gidip okuldan alabileceğini söyledim.Hatta okulu aradım drumu anlattım okul muhasebesi kendisini arayıp parayı isterse gelip alabileceğini söylediler. Ama yine de bu parayı benden kesti.

Birinci sorum hukuki olarak buna hakkı var mıdır, eğitim gideri olarak gösterip nafakadan kesebilir mi?

2. sorum hakaret davası açmak istiyorum artık ama, Temmuzun 1'i ile Ağustosun 31'i arasında 2 ay babasında kalma süreci başlıyor mahkeme kararıyla öyle belirlemiştik.
Bu davayı açmam, çocuğumu görmemle ve ondan haber almamla ilgili bana sorun yaşatır mı? Çocuğumu bana göstermeme hakkı var mıdır bu süre içinde? Böyle bir durumda ne yapabilirim. dava açmak için beklemeli miyim ya da çocuğum bana gelene kadar? Bu hakaret davasını gerekçe göstererek çocuğun görüş zamanlarında düzenleme isteyebilir miyim?

Bir diğer sorumsa ben ona hakaret ve taciz davası açtığımda oğlumun velayeti için bana karşı dava açabilir mi, açarsa, benim henüz evlenmemiş olmam aleyhime olur mu, evlendiğim takdirde de oğlumun velayetini yine de alabilme şansı var mı?
Sorularımı cevaplarsanız çok mutlu olurum Cevaplarınız için şimdiden çok teşekkür ederim.