Mesajı Okuyun
Old 15-02-2010, 10:21   #1
Konuk

Varsayılan Evliliğin sorumluluklarından sıkıldığı için boşanmak isteyen kocadan nafaka ve tazmin

Evliliğimiz boyunca doğru düzgün çalışmayan, hiçbir sorumluluğunu yerine getirmeyen, bana ve çocuğuma karşı son derece ilgisiz ve alakasız olan kocam sorumluluk sahibi olmaktan bıktığını söyleyerek geçen ay boşanma davası açtı. Mahkeme kağıdı elime geçeli 10 günden fazla bir süre oldu. Bir aydan fazla bir süredir de eve gelmiyor. Sırf çocuğum için barışmayı teklif ettiğimde hayatında birisi olduğunu ve bizim yüzümüzden onu kaybetmeyi göze alamayacağını söyledi. Evliliğimiz süresincede defalarca beni aldattı. Öğrenmek istediğim bu koşullar altında tazminat ve nafaka haklarımın olup olmadığıdır ve bu isteklerimi mahkeme sırasında mı yoksa daha önceden mi beliteceğimdir. Bir konuşmamız sırasında tazminat istediğimi söylediğimde kesinlikle vermeyeceğini gerekirse hapiste seve seve yatacağını söyleyip durdu. Ayrıca bana gelen dava kağıdında açıklama kısmında karşılıklı isteyerek boşanmak istediğimiz yazıyor ama benim öyle bir başvurum olmadı.Boşanma durumu söz konusu olursa şehir değiştirmek zorunda kalacağım. Özetle boşanma durumunda 19 aylık bebeğimin velayetini almak istiyorum. Hem kendim için hem de bebeğim için nafaka ve tazminat istiyorum. Bu durumları nasıl gerçekleştirebileceğimi açıklayıcı bir mesaj yazarsanız çok sevinirim.