Mesajı Okuyun
Old 30-01-2006, 00:48   #5
mehmetdemirlek301

Site üyesi bir arkadaşımdan özel uyarı mesajı aldım.Kimsenin avukatlığını yapmak istemiyorum burda, sanırım yanlış anlaşılmış, benim tepkim; suç duyurusunda bulunan derneğin iştiğal konusu olmayan bir olaydan dolayı suç duyurusunda bulunulması.Bu dernek, Türkiye'nin genelini ve kendi iştigal konularını ilgilendiren birçok konu varken neden böyle bir girişimde bulunmuş.Kimbilir belki de; medyada bu kadar sıkça konuşulurken, biz de bu fırsatla sesimizi duyuralım kaygısı olabilir mi bu mesela?Çünkü netice alınamayacak bir suç duyurusudur bu, oradaki hakim yaptığı yorumun doğruluğunu savunacak veya maddi hata yaptım diyecektir, bunun aksini kim iddia edebilir?Hakim ve savcılar verdikleri kararlardan dolayı yargılanamazlar, bunun tek istisnası hatalı kararın kasten verilmesidir.Yargıç bağımsızlığının zorunlu bir gereğidir bu.Hakimlerin verdiği her hatalı kararda, hakimi mi şikayet edeceğiz.Eğer hatalı bir karar verildiyse, öngörülen kanunyolları vardır, nitekim mevcut olayda da bu kanunyolları işletilmiş, gereği yapılmıştır.Benim eleştirim, popülist yaklaşımlaradır, samimi olunduğuna inandığım her hareketin arkasındayım.Büyük bir ihtimalle, suç duyurusunda bulunan dernek yetkilileri basından edindikleri kadarıyla dosya içeriğini biliyorlar ve bu bilgiyle suç duyurusunda bulunmuşlardır, ben ise bir adım gerideyim, suç duyurusunda bulunacak kadar ileri gitmek yerine, acizane bu forumda bir yorum yapıyorum, ama bir arkadaşımdan destek yerine uyarı alıyorum, uyarısı doğrultusunda da özel bir ismi mesaj içeriğinden çıkararak uyarısına kulak veriyorum.Saygıyla...