Mesajı Okuyun
Old 09-12-2015, 08:01   #3
zlm

Sayın Bülent Bey öncelikle cevabınız için çok teşekkür ederim .
21ekim de kamu hastaneleri kurumuna başvuru yaptım . Bu başvurumuda meslektas bir arkadasim sağlık işleri genel müdürlüğüne dava öncesi başvuru yapmış davayi da saglik bakanligina yoneltmis idare Mahkemesi hasım düzeltme kararı ile kamu hastaneleri kurumunu Davali gosterilmis ve kamu hastaneleri kurumu cevap vermis . davasi sonuc sonuclanmamis .

Buna istinaden dava öncesi ön başvurumuda kamu hastaneleri kurumuna yaptım ancak sizin gönderdiğiniz karar ve forum da okuduklarım bu zamana kadar cevap verilmemesi dava dilekçe hazırlığı yapar iken kamu hastaneleri kurumunun tuzel kisiligi olmadigindan Davalı olarak sağlık Bakanlığını taraf gösterdiğim de ön başvuru yu kamu hastaneleri kurumuna yaptığımda dolayı idari mercii tecavüzü ile karşılaşır miyim acaba ?
Kamu Hastaneleri kurumuna 21 ekim de başvurdum cevap gelmedi zimmet red 221 aralık olduğunu varsayalım 60 günluk dava açma süre bu tarihten itibaren bbaşlar ve bugün hemen sağlık bakanligina on başvuru yeniden yapsam ve davada da taraf oolarak sağlık bakanligina dava açsam sıkıntı olmaz diye düşünüyorum bunun bir sakıncası olabilir mi acaba ?
On başvurunun kamu hastaları kurumuna yapılmış olması dava açarken sağlık Bakanlığını taraf olarak göstermekte engel mi sonuçta sağlık bakanlığı bünyesinde ki bir kurum
teşekkür ederim .