Mesajı Okuyun
Old 26-07-2010, 11:21   #101
Kilimanjaro

Sayın Gemici, evet, ben sayın meslektaşımızın vekilliğini yapmış olsaydım, meselenin ve suç isnadının aslında ne kadar hukuka aykırı ve bir o kadar da vahim olduğunu anlatmak için iktibas ettiğiniz cümleme benzer bir cümleye savunmamda yer verirdim.

"Kimse kusura bakmasın" demiştim, kusura bakmışsınız. Yükseklerden yorum yapmakla da itham etmişsiniz. Estağfirullah, burada yorum yapan hiçbir kimseye karşı en küçük bir mesleki birikim, tecrübe, vs. yönlerinden üstünlük iddiasında bulunmayacağım gibi, çoğu kişinin bu yönlerden benden üstün olduğunu da rahatlıkla kabul edebilirim. Benimkisi yorumlardan bir yorum, evet, SADECE BİR YORUM, kabul ederseniz veya etmezsiniz, konu hakkındaki benim kanaatim bu. Bazen ayrıntılar arasında boğulmaktan meselenin esası gözden kaçar, böyle durumlarda meseleye kuş bakışı bakmak, meseleyi geniş perspektiften ele almak kişiyi çözüme çok kolay bir şekilde ulaştırabilir. "Tepeden bakma" ithamınızı bu şekilde anlıyorum, aksi halde bu yaklaşımınız da benim için rahatsız edici olacak, belirtmeden geçemeyeceğim.

Saygılar.