Mesajı Okuyun
Old 13-06-2004, 13:42   #6
sbudak

Sayın ekremauysal,
Benim yazım, herhangi bir sınırı aşıp başkalarının herhangi bir hakkına tecavüz etmeyen, düşüncelerin ifadesi sınırları içerisinde kalan bir yazıdır. Dolayısı ile üzülmenizi gerektireck bir durum yok ortada. Bu kadar alınganlık göstermenize bir anlam veremedim doğrusu.
Alıntı:
Derneğimizin, sadece size ait olan "farklı düşünceleriniz ve farklı ifadeleriniz" gibi amaçları yoktur.

Sözünüz ile ne kasdettiğiniz ise pek açık değil. Önceki yazımı dikkatli okurasanız ifadelerimin doğrudan derneğinizi muhatap almadığını görebilirsiniz. Genel olarak sınırlı katılıma dayalı oluşumlardan (sizin derneğinin benzeri) duyduğum rahatsızlığımı dile getirdim. Kaldı ki genel olarak değil sizin derneğiniz üzerinde (yani daha somut olarak) bu düşüncelerimi ifade de edebilirim. Bu da benim düşünce ve ifade hürriyetimin kapsamındadır. Hakaret etmemek, kişilik haklarına saldırmamak şartıyla derneğinizi eleştirme hakkım elbette ki vardır. Yoksa siz derneğinizi Türkiye'de bazı örnekleri olan eleştirilemez, eleştiri kabul etmez kurum ve kuruluşlardan biri olarak mı görüyorsunuz?!

Hem sonra derneğinizin amacı budur diye bir ifade de kullanmadım. Derneğiniz benzeri örgütlenmelerin 'bana göre' ifa ettiği fonksiyon ve 'ben'de uynadırdığı hissiyattan bahsettim. Derneğinizin amacı budur demek ayrı, bu ve benzeri örgütlenmeler şu etkilere sebep oluyor ve şunlara da sebep olabilir demek ayrı şeyler. Kısaca derneğinize bir amaç atfetmişliğim yok.

Derneğiniz size hayırlı olsun. Ve bir amaç önerisi; "derneğimizin amacı, 'Bireylerin daha hoşgörülü ve daha tahammüllü bir anlayış sergilemesi için gerekli olan fikri altyapıyı hazırlamak, bu yöndeki bilicin gelişmesine katkı yapmak ve böylece hukuçular arasındaki dayanışma, yardımlaşma ve fikir alışverişinde bulunmayı mümkün kılan bir ortam sağlamaya çalışmaktır.'
Saygılarımla.