Mesajı Okuyun
Old 11-03-2013, 01:49   #1
Konuk

Varsayılan bosanma davasini turk kanunu uzerinemi hollanda kanunu uzerinemi acmali

Iyi gunler,
Ben esimle 10 yil evli kaldim 2010 dan itibaren beraber yasamiyoruz. Biz turkiyede evlendik. Ikimizde hem Turk hemde Hollanda vatandasiyiz. Biz Hollandada yeni avukatlara basvurduk ayrilmak icin. Acaba Turkiyede mahkemeye gitmekmi Hollandada gitmekmi bizim icin daha kolay olur? Bizim iki cocugumuz var ve mal varligimiz yok sadece bolusemedigimiz birsuru borc var. Esim evliligimiz boyunca cok az calisti. Genelde ben calisip tum aileye baktim. Hollanda kanunlarina gore borclar 50/50 olarak bolusulecekmis. Birde borclarin coklugundan dolayi aylik elinde mikrar kalmicakmis ve cocuklara nafaka odemesi gerekmiyormus. Bu buyuk haksizlik bence. Tum evliligimiz boyunca ben calistim. Borclarin cogu o calismadi ve cok asiri harcamalarda bulundu diye ortaya cikti. Bende 50% ini alacagim madem benim neden cocuklara bakabilecegim one suruluyorda onun parasi yetmicek diye nafaka odememe hakki oluyor. Biz ikimizde calisiyoruz ve esim benden fazla maas aliyor. Bunlari bana Hollanda avukati soyledi. Cok zor durumdayim lutfen beni bilgilendirin. Eger Hollandada bosanirsam Turkiyede gecerli olmasi icin ne yapmamiz lazim. Veya tam tersi

Simdiden cok tesekkurler yorumunuz icin.