Mesajı Okuyun
Old 21-04-2012, 14:12   #1
YCanik

Varsayılan Avukatlar Neden Sessiz? Sağlıkçılar Neden Örnek Alınmıyor?..

Evet pek kıymetli müstakbel meslektaşlarım. Eğer bir hukuk 3 öğrencisini muhatap alır da cevap vermeye tenezzül edecekseniz size sitem solu duygu ve düşüncelerini aktarmak niyetim.

Geçtiğimiz günlerde bir doktor beyefendi sırf mesleğini icra ettiği için katledildi. Üzülerek izledik. Biz üzüldük, vaah vaah dedik; peki sağlık çalışanları, en önemlisi Tabibler Birliği de kabuğuna mı çekildi de ah vah etti.? Hayır! Gördüm, izledim helal olsun dedim! Kolektif haykırmanın alasını sergileriler, tabirimi hoş görün, çatır çatır iş durdurdular, şiddet görüyoruz ey halk ey devlet n'olacak halımız dediler döküldüler sokaklara! Olması gerekeni yaptılar. Netekim etkili de oldular. Günlerdir gazetelerin ilk sayfasında mutlaka bir sağlık çalışanına karşı icra edilen hadsiz davranışlar haber ediliyor. Tabibler Birliği nin ve diğer tüm doktorların, hemşirelerin sair diğer sağlık emekçilerinin sesleri yankı getirdi. -Tıpkı hakları, çalışma koşulları ve kutsal meslekleri haleldar olmasın diye topluca, yılmadan ve en önemlisi kişisel menfaatlerini hiçe sayarak her zaman seslerini duyurmayı bildikleri gibi-

Ey Avukat Camiası; ey barolar, ey meclisin bilmem kaçta kaçını teşkil eden pek pek gıymatlı müstesna avukatlar, yani müstakbel meslektaşlarım; pek bir sessiz görünüyorsunuz, sesiniz çıkmıyor. Ama hukuk fakültelerinin, eğitim sisteminin, avukatlık 'mesleğinin' problemlerini saymakta hepimizin üstüne yok! Bir savcımız kasapta evine alışveriş yapılırken katledildi; hatırlayan var mı? Avukata şiddet; zannım o ki gani! (eminim sayfalarca yazılmıştır bu forumda!).

Avukatlığın ruhunda yok mudur olan bitenin üstüne gitmek, klişe deyimle hakkı ve haklıyı savunmak, ey hukuk insanları! Mesleğinizin giderek itibarsızlaştığından muzdarip birçoğunuz, fakülteler mantarlardan hızlı çoğalıyor diyip diyip duruyoruz.. EE hatice burda da netice??

Ne vakit televizyon programlarında gazetelerde şurda burda, hukukun ve hukukçuların problemleri konuşulacak? Ne zaman avukatları meydanlarda göreceğiz, barolar ne zaman ....

Hürmetler, Yusuf