Mesajı Okuyun
Old 16-09-2007, 20:59   #1
Konuk

Karar Şiddete Maruz Kalıyorum Ceza Ve Boşanma Davası, Masraflar ,Adli Yardım Kriterleri ?

öncelikle böyle bir sitenin var olmasından ötürü emeği geçenlere teşşekkür etmek isterim.ben ve eşim henüz 2 yıldır evli olmamıza ve birbirimizi çok severek evlenmemize rağmen evliliğimin ilk birinci yılında sürekli eleştirilerek psikolojik şiddete ve son bir yıldır da eşim tarafından fiziksel şiddete maruz kalıyorum. onur kırıcı küfür ve hakaretlerle beni ve ailemi aşağılıyor.ikimiz de üniversite mezunu ve çalışmakta olan insanlarız. benim sizlerden öğrenmek istediğim, bir sağlık kuruluşundan şiddete maruz kaldığıma dair rapor aldıktan sonra karakola şikayette bulunduğumda hemen dava açılır mı? böyle bir durumda mahkeme masrafları kime ait olur?çalışıyor olmam baro adli yardım bürosundan yardım almama engel mi?boşanmak istediğimde eşimden ne gibi haklar talep edebilirim? evlendikten sonra aldığımız benim üzerime kayıtlı araba var.eşimin babası için kendi adıma kredi almıştım ve 2 yıl ödemesi var. bunlar için nasıl bir hak iddia ederim? mal paylaşımı nasıl olur?barolardaki adli yardım bürolarında bütün bunları danışabileceğim yerler var mı? ücrete tabi midir? bilgileriniz için şimdiden teşekkür ederim.