Mesajı Okuyun
Old 10-01-2014, 02:28   #1
Konuk

Önemli SGK güvencesi/Diyabet Tedavisi

mrb ben 8 yaşından beri tip 1 diabet hastasıyım.ve saglık güvencem babamın üstünden devam etmekteydi.25 yaşını doldurdugumda almış oldugum bakıma muhtaç malül çocuk raporuyla bu haakı aldım ve saglık haklarım devam etti.2008 yılında babamı kaybettim ve daha öncede annemi kaybetmiştim.ölüm belgelerini herşeyi yolladık yine saglık haklarım devam etttmekteydi.2011 yılında bu ilaçlardaki ek ödemeleri emekli maaşından kesilecegi haberi çıkınca sgk ya gidip maaş almadıgımı nereye nasıl ödeyecegimi sordugumda bu güne kadar kullanmış oldugum saglık haklarını haksız yere kulladıgımı söyleyip saglık haklarıma el koydularçbende çok şaşırıp dava açtım sgkya ilk mahkemeyi kazanıp mahkeme sonuçlanana kadar saglık haklarım geri verildi sonrada istanbul adli tıpa sevk edildim.muayeneye girdim ama orda belirli testler yapılmadıgı için beni tekrar tıp fakültesine sevk ettiler ve dava halen sürmekte.size sormak istedigim buna hakkım varmı yada anayasada yazmasına ragmen verilen haklar bu şekilde geri alınabiliyormu konu hakkında kimse bilgi sahibi degil bende şansımı son kez burda denemek istedim .bilgisi olan biri cevaplandırırsa çok sevinirim.ayrıca şu an elimdeki son raporumdaki oran %69 bakıma muhtaç malul çocuk saygılar