Mesajı Okuyun
Old 12-12-2007, 23:04   #105
Av.Bülent AKÇADAĞ

Gerçekten güzel konu, tüm yazılanları okumaya vaktim yetmedi ne yazıkki,

Hayatımın her döneminde evcil hayvan bakmışımdır ve bakmaya da devam etmekteyim Hemde neler neler, Kedi, köpek, At, güvercin, balık, kurt, kanarya, muhabbet kuşu, Tavuk, Horoz kuzu (kestirmemiştim ama nedense sonradan bana kaybolduğunu söylemişlerdi evdekiler, akşamda yemekte et vardı! )

Hayvan merakım küçük yaşlarda başladı, mesela kendimi bildim bileli evimizde Güvercin vardır, Hala da var. Akvaryumda balık beslemeye başlamam, balıklar açısından biraz zorlu geçti, çünkü bayağı zahmetli bir iş, ben öğreninceye kadar onlarcası telef oldu çocukken yakınlardaki boş alanlarda köpek beslerdik apartman çocuğuyduk ailemiz izin vermiyordu, bizde onlara kendi çabamızla barınak yapıyorduk, harçlıklarımızla onlara mama (mama dediğim kemik, süt, yumurta gibi yoksa öyle bilindik mama değil ) alırdık, ama hiç birini büyütemedik, aylarca bakardık sonra bir sabah geldiğimizde yerlerinde olmazlardı. bir gün Arkadaşlarımızdan biri yawru tilki diye bi kurt getirmişti, biraz büyüyünce anladık kurt olduğunu onuda Diyarbakır'da ki özel bir hayvanat bahçesi bizden almıştı ( ne üzülmüştük)...Ayrıca vizontele de ki gibi -çarşıya civciv gelmiş- misali, yazın civciv alır büyütürdük, onlarda genelde ölürdü ama büyüme başarısını gösterenler de bir anda ortadan yok olurlardı, ne oldu diye sorduğumuzda hiç mantıklı cevaplar alamazdık!. şimdi anlıyorum aslında ne olduğunu, hepsi akşam yemeği olmuş .

Zaman hızla geçti ve bizler büyüdük, ama hayvan sevgimiz bitmedi, şuan evimde Kanarya, Güvercin ve Balık var, çiftliğimiz de iki atım vardı, onlara gerekli önemi gösteremediğim(iz) için yakın zamanda hediye ettim, Ayrıca 3 tane dünyalar güzeli köpeğim var, ikisi kangal 6 aylıklar, ama kötü huyları var, çiftlikteki tavukları bir bir yiyiyorlar yahu!.Cezalandırma falan kâr etmiyor, bir diğeri çoban köpeği, akıllı,uslu, sadık, koruyucu en çok onu seviyorum, Adı Gazap, Kangalların ise Ateş ve Su, ama Ateş ve Su böyle devam ederse artık olmayacaklar çünkü memlekette tavuk kalmadı

Bu konuda daha sayfalarca yazabilirim aslında ama abartmayalım, Sözün Özü "Hayvanlara -gerekli özeni gösterebildiğiniz sürece- bakmak çok güzel "...Saygılarımla...