Mesajı Okuyun
Old 07-10-2008, 19:34   #495
ege

Alıntı:
Yazan Av.Cengiz Aladağ
28 Eylül akşamı son sigaramı içtim. Bant desteği ile devam ediyorum. İlk iki-üç gün fazla zorlanmadım. Ama dün kötü geçti, bugün daha büyük bant almak zorunda kaldım. Bant, sakız, 6 Ekim akşamından itibaren de THS desteği ile devam edeceğim. Sayın Kemal Yıldırım'dan da güzel haberler bekliyorum.

Alıntı:
Bu üye sigarayı bırakmıştır. Siz de bırakabilirsiniz.

Sevgili Cengiz Aladağ,

itiraf ediyorum ki, bugün bu kırmızı notu farkettiğimde, tekrar okudum acaba yanlış mı okudum diye

gerçekten kutluyorum, ve inanın başaracaksınız.
Üstelikde mesela benim gibi "kel tiryaki" tabir edilenler bile sizi örnek alacaklar.

bayramda bir tartışmamız vardı, sigara içmemek "dayatılıyor" denmişti ben de holywood film yıldızlarını maaşa bağlayıp, her karizmatik sahnede sigara içilmesini sağlayan dayatmacı sektörün, şimdi de "bıraktırmak" dayatma sektörünü oluşturduğunu savunmuştum.

sigaranın fizyolojik değil psikolojik bağımlı yarattığını savunan ve hipnoz ile bıraktığını savunan hekim bir arkadaş da vardı tartışmada.

psikolojik bağımlılığın , eroin gibi fizyolojik bağımlılıkla karşılaştırılamıyacağını kabul ettim ama,
içilmesini sağlayan sektörün, bugün bırakılması yolunda da para kazandığını düşünüyorum. Her türlüsünde olan bizim paramıza oluyor işte..

Bugün "içmeme özgürlüğüne" kavuştuğunuz için , psikolojik bağımlılıkla mücadelenizde kazanan da siz olacaksınız eminim

kutluyorum