Mesajı Okuyun
Old 25-11-2011, 17:23   #35
janveljan

Dikkat

Alıntı:
Yazan Av.Nazife Eytemiş BAŞAR
Batı hereke viya"dük" kim bilmiyorum ama belirsiz davaya espri olsun(belirnemeyen cisim ufo'dan esinlenerek)uzaylı dava diyen benimSayın janjelvan siz belirsiz davayı pek bir sevmişsiniz anlaşılan!Kimse bu davayı hor ve hakir görmüyor yukarıda tartışıldığı üzere bu dava tanımına uyan(uymayan) davalar tartışılıyor ve fikirler paylaşılıyor...

Sayın BAŞAR , özel ilişkilerimi kamuoyu ile paylaşmak adetim değildir ancak madem sordunuz söyleyeyim;Belirsiz alacak davası ile aramızdaki ilişkisi zannettiğinizin aksine bi “sevgi ilişkisi” değil.Bu daha ziyade “karşılıklı çıkara dayalı bir ilişki

Ben etrafının dörtte üçü usul hukukuyla kaplı olan bir avukat olarak usul hukukumuza yeni getirilen bu enstrümanın kimi hukukçuların ve Yargıtay’ın kısıtlayıcı yorumları sonucu kadük kalmaması, gelişip serpilmesi için yorum ve bilgilerimi paylaşıyorum, bi nevi lobi faaliyeti yapıyorum.

Tabi bu saf sevgiye dayalı, karşılıksız bir ilişki değil. Ben de Belirsiz alacak davasından mesleğimde sıkıştığımda bana yardım etmesini istiyorum. Misal davayı açarken tutarında kararsız kaldığım bir manevi tazminat davasında, ondan yararlanarak dava safahatında manevi tazminat miktarını, Yargıtay’ın manevi tazminat bölünemez diretmesine, genişletme yasağına takılmadan ıslaha gerek kalmadan artırabilsem fena mı olur.

Dolayısıyla Belirsiz Alacak davaları ile ilişkim tamamen menfaat temeline dayanıyor. Çıkarım olmasa tanımam bile bu “uzaylı davayı”