Mesajı Okuyun
Old 07-05-2019, 00:14   #7
guney1988

;Kıymetli Meslektaşım
Bildiğiniz üzere Kat Malikleri Kurulunda sadece aidatla ilgili kararlar alınmıyor benim olayımda öyleydi yani çıkış noktam oldu bir anlamda. Ayrıca Müvekkil bahsettiğiniz gibi karar defterini istedi ama yönetim vermedi sürekli oyaladı. Demirbaş dışında (özellikle büyük sitelerde) gider kalemleri çok fazla ve çeşitli olduğu için usulsüzlük yapılma imkanı çok kolay. Çoğu yönetim faturasız belgesiz ödemeleri gider olarak işliyor. Demirbaş ödemesi yapmış ise kiracı daha sonra ev sahibinden talep edebilir sizin de söylediğiniz gibi sene sonun denetim raporuna göre hesaplayıp ancak burada da her seferinde önce ödeyip sonra rücu etmesi gerekir ki böylece hakkını doğrudan kullanamamış olur. Hatta benim dosyamda denetçi bile yönetim kurulundan bir kişi yani olası bir usulsüzlük halinde denetleyen kişi usulsüzlüğü yapanlardan biri, fazlasıyla şüphe uyandırıcı bir durum. Aslında dediğim gibi aidat tek örnekti bu örnekte bile bir çok hakkaniyete aykırı durum söz konusu bence. Toplantı ve karar içeriğine göre bu örnekler çoğaltılabilir; personelin işe alınması, ortak giderlere zam yapılması, kanuna aykırı karar alınması...