Mesajı Okuyun
Old 13-05-2017, 19:13   #1
Mağdurp.

Varsayılan Şiddet yüzünden boşanma

Esimle 7 yildir evliyiz son 2 yili ayri ailelerimizde yasiyoruz. Bir cocugumuz var.anlasmali bosanmaya yanasmiyor nafaka vermemek icin.maddi durumum yetersiz oldugu icin dava acamadim ama simdi acabilecegim tek tarafli cekismeli olacak. Evlilik boyunca siddet gordum aldatildim ilgisiz birakildim ayni evde ayri yasadik yillarca hakaret kufur kotu davranis yasadim. Darp raporum var ve cogu kez karakol sikayetimde var. Simdi ben dava acarken dilekcemi kendim hazirliyorum dilekceye ek olarak darp raporlarinida koyacakmiyim ilk etapta ve ayrica normalde esimin 1 evi arabasi ve isi var ama hicbiri kendi uzerine deil bunu nasil ispatlayabilirim nafaka almak icin , ilk dilekceyi cok ayrintili yazmalimiyim ? Davanin hemen sonuclanmasi icin ne yapmaliyim 2 yildir ayri yasiyoruz herkes hayatini kurdu cocuk benimle her ay bir miktar maddi yardim yapti ama yetersiz denilecek kadar azdi cocugun egitim beslenme giyim masraflarini karsilamiyordu.cocugunu 15 gunde 1 goruyor lutfen bana kisa sure icerisinde bir yol gosterirmisiniz ? Simdiden tesekkur ederim yanlis telafuzda bulunduysam ozur dilerim saygilar..