Mesajı Okuyun
Old 21-11-2006, 09:36   #6
faruksa

gecen sene acık öğretim yönetmeliği değiştiridiğinde de benzer olaylar yaşandı danıştay ve milli eğitim bakanlığı arasındaki kavganın sonucu öğrencileri mağdur etti
sınavın ertelenmesine kızmış olabilirsiniz fakat sınava girip iptal edilmesi olasılığını da gözardı etmemek gerekir işte o zaman çok kızardınız yanlışmıyım
?
17 kasım tebliğ tarihi 7 gün içinde yürütmeyi durdurma kararına itiraz edilecek.davacı idarenin itiraza karşı savunması beklenecek süreç benim kaanatime göre uzar.
iyuk 27
kararın tebliğini izleyen günden itibaren yedi gün içinde bir defaya mahsus olmak üzere itiraz edilebilir. İtiraz edilen merciler dosyanın kendisine gelişinden itibaren yedi gün içinde karar vermek zorundadır. İtiraz üzerine verilen kararlar kesindir.

7. Yürütmenin durdurulması kararı verilen dava dosyaları öncelikle incelenir ve karara bağlanır
tebliğe cevap
1. Dava dilekçelerinin ve eklerinin birer örneği davalıya, davalının vereceği savunma davacıya tebliğ olunur.

2. Davacının ikinci dilekçesi davalıya, davalının vereceği ikinci savunma da davacıya tebliğ edilir. Buna karşı davacı cevap veremez. Ancak, davalının ikinci savunmasında, davacının cevaplandırmasını gerektiren hususlar bulunduğu, davanın görülmesi sırasında anlaşılırsa, davacıya cevap vermesi için bir süre verilir.

3. Taraflar, yapılacak tebliğlere karşı, tebliğ tarihinden itibaren otuz gün içinde cevap verebilirler. Bu süre, ancak haklı sebeplerin bulunması halinde, taraflardan birinin isteği üzerine görevli mahkeme kararı ile otuz günü geçmemek ve bir defaya mahsus olmak üzere uzatılabilir. Sürenin geçmesinden sonra yapılan uzatma talepleri kabul edilmez.

umarım bu konuda ayrıca bilgisi olanlar daha fazla yardımcı olurlar