Mesajı Okuyun
Old 19-03-2009, 00:33   #23
didem kunal

Varsayılan Adliye çalışanları

Mesleğe başlayalı 2 buçuk senem dolacak.Bu süre içerisinde adliyede hangi kaleme gitsem,hangi icra dairesine gitsem memurlar sürekli hoşnutsuz,sürekli asabi,sürekli erteleyici,olabildiğince anlayışsız vs... Bunları genişletmem mümkün.

Özellikle icra dairelerinde çalışan memurlar... Benim en büyük sorunum bu memurlar.

Avukat olmuş olmam,stajer olmuş olmam ya da icra takipçisi omuş olmak asla farketmiyor onların yukarda saydığım özellikleri taşıması için.

Önemli bir dosya,önemli bir talep koyuyorum.Derhal incelenip imzalanması bir karar verilmesi şart.Yoksa zaten ben de farkındayım memurların çok yoğun çalıştıklarını ve dosyaların masalarında yığıldığını.Keyfimden ısrarcı davranmıyrum.

Memura durumu izahe diyorum.Bana verdiği cevap " niçin bna getiriyorsunuz dosyanızı? bu dairede çalışan tek memur benmiyim? Koy dosyanı yarın gel " cevabı beni inanılmaz rahatsız ediyor. Tartışmak ters konuşmak istemiyorum kendi sinir sistemim için ancak zorla asabi,kavgacı bir avukat olup gergin ortama alt ediyorlar insanı.

Merek ettiğim birşey var. Bu memurları evlerinden zorla alıpta mı bu masalara oturtuyorlar? Bildiğim kadarıyla bi düzine sınavdan elemeden geçtikten sonra oturuyorlar o masalara.sonra adliyenin efesi kesiliyorlar. "kahvemi sigaramı içmeden imzalayamam bekle başım şişti bende insnaım ne bu canım aaa" şeklindek laubali konuşmaları beni inanınki çok rahatsız ediyor.

Ne yapmak gerek,nasıl davranmak gerek ben çözemiyorum.Bu konuyu okuyan bir adliye çalışanının cevabınıda merakla bekliyorum.