Mesajı Okuyun
Old 16-03-2009, 12:20   #20
av_fguz

Arkadaşlar mesleğini iyi yapan adliye personeli görmek isterseniz Ankara'daki İdare Mahkemeleri ve Danıştaya bakınız.Bilen bilir bu mahkeme personeli avukatlara karşı oldukça saygılıdır.Hiçbirinden "çok iş var yeaa bide bunlamı uğraşcaaaz,şimdi yapamam işim çok"gibi laubali ifadeler veya hareketler göremezsiniz hepsi sanki ayrı bir dünyanın adliye personeli gibi saygılı işini yapan ve şikayet edip sizden menfaat ummayan insanlardır.Belki havasından suyundandır bilemeyeceğim.Adliyedeki personele gelince sürekli olarak sızlanan,sanki birileri onları orada silah zoru ile çalıştırıyormuş gibi davranan,sürekli şikayet eden,ne zaman gitseniz aman bu avukatlar olmasa ben adliyeyi ne güzel idare ederim havasında olan insanlar görüyorum.Sanki aslında müsteşarmış da geçici olarak biri onları zorla adliyede memur yapmış gibi davranmaktalar.Halbuki bir çoğu bir kısım avukatlarla oturup(tabirim için özür dilerim)geyik muhabbeti yapıp çay kahve içeceklerine işlerine baksalar hiçbir zorluk çıkmayacak.Bugüne kadar hiçbir personele abi abla diye yanaşmadım yanaşmam da neticede ben avukatım.Haklarımın ne olduğunu biliyorum.Bir personelden ne istenip ne istenmeyeceğini biliyorum.Zorluk yaşadım,bir çok işim askıda kaldı ama asla bu tavrımdan ödün vermeyi düşünmedim.Varsın iki gün geç olsun ama kimse ile laubali olmayayım dedim.Çok ciddi anlamda bir savsaklama görürsemde tavrımı sert koyarım.Personele saygılı davranırım ama onlardan da aynı saygıyı beklerim.Açıkcası adliyede çoğu meslektaşımızın personel ile el ense şaplak ilişkisi midemi kaldırıyor ve hiçbir bahane bulamıyorum.Sonuçta davayı kazandıran bizim avukatlık becerimizdir.Personelin yardımı değil bunu iyice anlamamız gerek diye düşünüyorum.