Mesajı Okuyun
Old 14-12-2007, 11:28   #16
mavikaranlık

Alıntı:
Yazan Av.Cengiz Aladağ
Sayın mavikaranlık,
Yazdıklarınız sizi anlama yeterli olmadı. Meslek kurallarına (hangisine?) mı karşısınız, reklam yasağına mı? Reklam yasağı (ya da meslek kurallarından sizin beğenmediğiniz kural) olmasaydı ABD'de açılacak davayı siz ya da ben alacaktık da ABD'li avukatlar mı aldı? En önemlisi, T.B.B. ABD'li avukatlara nasıl engel olabilirdi? Türkiye'de açılacak davalara Türk avukatların bakacağı kesinken, neye karşı çıktığınızı bir açıklığa kavuştursak. Türk vatandaşlarının yabancı avukatlara vekalet vermesi mi yasaklanmalı? T.B.B. ABD'ye vize mi koymalı? Gerçekten anlayamıyorum. Evet T.B.B.nin eleştirilecek (ve eleştirdiğim) çok yönü var. Ama bu olayda T.B.B. ne yapmalıydı da yapmadı?
Ssyın meslektaşım, sayın Av. Can DOĞANEL'in forumumuza eklediği mesajı lütfen dikkatle okuyunuz. TBB'nin isterse ne yapabileceğini görünüz. İşte bu tartışma konusunu açarken benim TBB'den beklediğim girişim buydu ve ne mutlu ki TBB görevini yaptı. TBB adına bu girişimde bulunmuş olan meslektaşlarıma şahsım adına teşekkür ederim.