Mesajı Okuyun
Old 08-12-2011, 13:06   #2
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan dilaykar
Selamlar,çok karışık bir konuda fikirlerinizi almak isterim..Müvekkil bir mobilya mağazasına giderek 10 kalem ürün beğeniyor,satıcı ile sözleşme yapılıyor ve ürünlerin tümü ve fiyatları yazılıyor.Toplam 9000 TL.tutuyor,müvekkil indirim istiyor ve en son 8330 TL.ye anlaşıyorlar,bu da sözleşmenin üstüne çalakalem yazılıyor.Müvekkil internet bankacılığı yoluyla 2330 TL.ödeme yapıyor geri kalan 6000 TL.için de biri 4000 TL.diğeri 2750 TL.olmak üzere senet düzenleniyor ve satıcı senetleri alıyor.Senetlerden biri teslim tarihinden önce diğeri sonra..Ayrıca farkettiğiniz gibi 750 TL.lik fazla miktar yazılmış senede.Müvekkil bunu önemsemiyor o anda.Müvekkil senetleri verdikten sonra 10 kalem mobilyanın 3'ünden vazgeçiyor, satıcı tarafından sözleşmede malların üstü çiziliyor.Şimdi 7 kalem mobilya konusunda anlaşıldı.Müvekkil ilk senedi ödeyemiyor,satıcı 7 kalem mobilyanın 4ünü teslim ediyor geri kalanını teslim etmiyor sanırım ilk senet ödenmediği için..Satıcı müvekkilin ödediği kısmı ödenmemiş sayarak aleyhe takibe koyuyor senetleri.Müvekkil şehir dışında old.için ve ihmalkarlığından itiraz edemiyor,takip kesinleşmiş,haciz sonucu mağaza mobilyaları ve müvekkile ait beyazeşyaları alıyor,satış sonucu müvekkil bu eşyaları satın alıyor tekrar.Şimdi ben müvekkilin fazla ödemeleri ve mağazanın fazla miktarda takip yapması sonucu menfi tespit davası ve sonunda da istirdata dönüşürse bu davayı genel mahkemelerde mi tüketici mah.nde mi açacağım?teşekkürler..

Ben tüketici mahkemesinde açtım. Dava derdest.