Mesajı Okuyun
Old 22-11-2010, 12:46   #3
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan eda.s
Merhaba, herkese kolay gelsin. Bir konuda biraz tereddütte kaldım de sizinle paylaşarak fikrinizi almak istedim. Bir müvekkilime karşıdan karşıya geçerken tam kaldırıma çıkmak üzere iken bir raç çarpıyor. Bunun üzerine hastaneye götürülen müvekkilim birşeyi olmadığı gerekçesi ile evine gönderiliyor. Bu arada polise verdiği ifadesinde de bir sprun olmadığı için "davacı ve şikayetçi değilim" şeklinde beyanda bulunuyor. Ancak daha sonra ağrılar başlyor ve özel bir hastaneye götürülünce kalça kırığı olduğu anlaşılıyor. Ameliyat oluyor ve 45 günlük isitrahat alıyor. Bu halde maddi ve manevi tazminat davası açmak istiyoruz. Ancak şikayetten vazgeçmiş olması tazminat istememize engel olur mu? Bazı Yargıtay kararları istenemez diyor bazılarında ise şahsi haklarından vazgeçmiş olmadığı gerekçesiyle itenebilir diyor. Ben de tereddütte kaldım. Birde ifadesinde davacı ve şikayetçi değilim şeklinde beyanda bulunması şahsi haklarından da vazgeçmiş olduğu anlamına gelir mi? Bu durumda maddi ve manevi taminat davası açmak mantıklı olur mu?
Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Bakınız: http://www.turkhukuksitesi.com/showp...20&postcount=2