Mesajı Okuyun
Old 31-07-2008, 06:42   #32
duyurucu1

Varsayılan Ben mezaci anlamdaki katilim

Alıntı:
Yazan Av.Şehper Ferda DEMİREL
Sayın duyurucu 1

Yazdıklarınız sizin düşüncelerinizdir demiyorum, ancak yazdıklarınıza, yani sizin deyiminizle "objektif bakışınızla" ulaştığınız sonuca, katıldığınızı düşünüyorum.

Şöyle söyleyebilirim: Adam öldürmek suçtur ama beş katil aynı ortamı paylaşarak sohbet ettikleri anda, evrendeki herkesin potansiyel katil olduğunu varsayabilir. Bu onların, olabilecek en objektif bakış açısıdır. Bu düşünceye katılmamalarını beklemek, onların alabildiğine sübjektif olan bakış ve değer yargılarını egale etme güçlüğünü aşarak, sair bireylerin kendileri gibi bir dünya görüşüne sahip olmadıklarına iknaya çalışmak; oldukça güç ve yararsız bir ikna savaşımı olsa gerek. (Bu örnekteki 5 sayısını, 50 veya katları olarak düşünmek de, bizi "Objektif" bakış açısına sahip olduğumuz sonucuna ulaştırmaya yetmeyecektir.)

Ama inanıyorum ki siz, mecazi örnekteki (kadın ya da erkek olabilecek) katillerden biri değilsinizdir

Saygılarımla...

Sevgili Avukat Şehper Ferda Demirel,

1)Yazdıklarım kesinlikle benim düşüncelerimdir.İnanmadığım şeyleri dışa vurmam.İnançlarımı dışa vuruyorum.

2)Ve ben mecazi anlamdaki katillerden biriyim.

Çünkü yazılar yaşanmadan yazılmaz.Ben her gün her saat hayatın içinde yaşadıklarımı yazmaya çalışıyorum.Sanal,kurgu senaryoları yazamıyorum.Öyle bir yeteneğim yok.

Amacım yazılarda belirtiliyor.Ama bir kez daha yineleyeyim.Kadın ve erkeği karşı karşıya getirmek amacım değildir.Tam tersi amacım kadın ve erkeğin huzur içinde oluşturdukları bir birlik oluşturmaktır.Bu birliğin koşullarının neler olduğunu hayatın içinde yaşayarak tespit etmektir.Huzurlu bir birlikte zaman zaman mutluluk koşulları da oluşabilir.Ama kadın ve erkek hayatlarının tümünü mutlu yada mutsuz geçirmezler.Ama hayatlarının çoğunu huzurlu geçirebilirler.Bunu sağlamak ellerinde.Eğer akılcı davranırlarsa.Ne yaptıklarının bilincinde olurlarsa.

Belki uslubum biraz sıra dışı olduğundan yadırganabilirim.Ama ne yapayım ilk doğrularda önce okuyana sıradışı gelir.

Selam ve sevgiyle kal.

2