Mesajı Okuyun
Old 23-08-2013, 11:51   #1
Konuk nurcan

Karar Boşanma Mallar Nafaka Adli Yardım

16 senelik evliyim eşimden sürekli fiziksel ve psikolojik olarak şiddet görüyorum.1 hafta önce şiddet gördüm daha önceleri şiddet gördüğümde belki düzelir diye hiç seslenmiyordum ama kızım ve akrabalarım bunu görüyordu. Şimdi ise onu polise şikayet ettim ve 1 ay uzaklaştırma aldı ben ise darp raporu vs gibi belgeler aldım artık ona katlanamıyorum çocuklarımda bıktı. Biri 3 yaşında diğeri ise 14 yaşında.2002'den beri çalışıyorum çalıştığım süre içinde iki ev aldık ilk evimiz kocamın üzerine bu evi 2005'te aldık. İkinci ev ise benim üzerime ama bu evin kredi borcunu daha ödüyoruz 2012'de başladık 2017'de bitecek. Benim üzerime olan ev bankaya hipotekli. Kocamdan ayrılırsam bu borcu ödeyemem çocuklarıma da bakamam diye korkuyorum. Maaşım 750 TL evin kredi borcu da 900 TL kredi de benim üstüme eşim ise bana kefil. Barodan ücretsiz avukat alabilir miyim? Tazminat ve nafaka talep edebilir miyim? Bildiğim kadarıyla çocuklarım bende kalacak. Ne kadar tazminat ve nafaka alırım. Eşimin maaşı 850 TL. Alırsam ne kadar alırım ihtiyaçlarımı karşılayabilir miyim?