Mesajı Okuyun
Old 28-04-2007, 14:13   #1
av.aysil

Soru kayıtlı olduğumuz baronun dışında başka bir ilde maaşlı olarak çalışma konusunda

merhaba meslektaşlarım;
o kadar kafam karışık ki ne yapacağımı bilemiyorum.Öncelikle durumumu sizlere izah etmek istiyorum.
Ben stajımı Ankara Barosun'da 9 ay önce tamamladım ve evlendim.Evlendiğim için farklı bir ile taşınmak durumunda kaldım.Farklı bir ile taşınmamdan ve adaptasyon zorluğu yaşamamdan dolayı ruhsatım için ancak 9 ay sonra başvuruda bulundum ve gerekli işlemleri yerine getirerek ruhsatımı Ankara Barosundan aldım. Ancak hali hazırda bir bürom olmadığı ve bir avukatın yanında maaşlı olarak da çalışmadığım için "topluluk sigortası" ödememek adına kaydımı Ankara Barosundan sildirdim.Şuanda Balıkesir'de yaşıyorum ve burada 1 yıl kadar daha yaşadıktan sonra tayinimiz (eşimin görevi dolayısıyla) Ankara'ya ya da başka bir ile çıkacak.Bende bu nedenle naklimi buraya aldırmayı düşünmüyorum ve ayrıca çok kısa bir süre için burada yaşayacağımız için büro da açamıyorum. Ancak gerek mesleğimi icra etmek gerekse maddi olarak rahatlamak amacıyla burada maaşlı olarak çalışmak istiyorum. Çevremde konuştuğum bir keç meslektaşım kaydımın Ankara Barosun'da kalmak suretiyle burada da yani Balıkesir'de de maaşlı olarak çalışabileceğimi söylediler. Ancak bu durumun Ankara Barosu bakımından bi sorun teşkil edip etmeyeceği konusu kafamı çok karıştırıyor. Eğer ben tekrar kaydımı açtırırsam baroya maaşlı çalıştığım yazaneyi bildiremek durumundamıyım?ve bu darumda farklı bir ilde maaşlı çalışıyor olmam bi sorun teşkil eder mi?Etmezse nasıl bir yol izlemem gerekir? Lütfen bu konuda bana yardımcı olursanız sevinirim.şimdiden çok teşekkürler.saygılarımla...