Mesajı Okuyun
Old 16-02-2011, 20:18   #1
Konuk

Varsayılan Çekişmeli Boşanmada İspat Yükü

Öncelikle tüm forum kullanıcılarına iyi çalışmalar. Size soracağım bir sorum var. Eşimle yaşamakta olduğum çekişmeli boşanma davamın ilkine bugün girdim. 2002' den önce almış olduğum evimde oturmaktayım. Ve babamdan kalan bir dükkanda annemle ve diğer üç kardeşimle birlikte hissem var. Şu an bu dükkan kirada ancak kira bedelini geçimini sağlamak için annem alıyor.

Maddi sıkıntı çektiğimden dolayı komşumun okul servisine haftalık 40 TL karşılığında yardım ediyorum. Tüm bunları Hakim sorduğunda doğru şekilde yanıtladım. Ekonomik araştırmalarımızda ise eşim kendi üzerine bir panelvan aracı olduğunu ve babasından kalan bir dairede 3/8 hakkı olduğunu beyan etmemiş. Üstelik tedbir nafakası isteğim ise eşimin çalıştığı halde çalışmıyorum demesi üzerine reddedildi. Kendisi bir firmada, kendisine ait panelvan aracıyla o firmanın faturasını ve vergi levhasını kullanarak mal alıp satıyor. Ancak SSK' sız çalıştığı için kendisini mahkemede çalışmıyor göstermiş. Bu durumda nasıl bir yol izleyebilirim, ispat açısından ne gibi deliller sunabilirim? Teşekkür ederim.