Mesajı Okuyun
Old 30-05-2012, 15:28   #1
Konuk

Önemli ispatlanamayan şiddet ve boşanma davası...

iyi günller,
öncelikle yıllardır sorularıma sizlerden yanıt bulabildiğim için çok teşekkür ediyorum.
benim sorum: eşimden 2 yıllık evliliğimde hamileliğimde dahil sürekli şiddet gördüm , eşim oturduğumuız mevkide tanınan biri ve doktor, gördüğüm bir şiddet sonucu karakola başvurdum eşimi nerdeyse çiçeklerle karşıladılat. rapor almak istediğimde eşşim bana ben doktorum beni herkes tanıyor sana asla rapor vermezler şekli,nde bide tehditlerinden dolayı korktum ve almadım şikayetimden vazgeçtim. 2 aylık bebeğimle yine ağır bir şiddet sonucu anne evine döndüm sonra boşanma davası açtım davayı pek kötüonur kırıcı davranış ve hayata kasttan açtım, 1 yıldır devam ediyor maddi manevi tazminat talep ettim çünkü beni bebeğimle çok aç bıraktı. benim elimdeki deliller
1.karakola şikayet ettiğim başvuru( ama geri çekmiştim)
2. apartmandan şiddete tanık olan 1 komşum
3. morluklarımı gören arkadaşlarım ve annem

dava açtığım sırada oda bana karşı dava açtı, onunda gerekçesi aşırı kıskanç bir eş, evine kocasına bakmayan bir eş olduğum idiasıydı. bir sürü tanık dinletti hepside aynı ezber yalanları söylediler. benim tanıklarım ise gelmedi özellikle de şiddeti gören komşularım eşimden çekindiler. benim davamda sadece annem ve morluklarımı gören bir arkadaşım tanıklık etti o kadar delil yetersiz yani, komşularım asla gelmiyorlar. bu durumda ben şiddeti ispatlayamamış ve davayı maddi manevi kaybetmiş mi olurum?
saygılar, teşekkürler.